Akce pořádané na okrese Český Krumlov v rámci projektu Sportuj s námi 2018

 

18. 6. 2018 - Sportovní den spřátelených malotřídních škol (Tělovýchovná jednota Horní Dvořiště, z.s.) - Sportovní den malotřídních škol je soutěž spřátelených škol a jejich žáků z 1. stupně. Akce má dlouholetou tradici. Soutěží se ve třech disciplínách - krátký běh, dlouhý běh a hod míčkem. Všichni účastníci jsou rozděleni do svých věkových kategorií. Tzn. prvňáčci holky a kluci, druháci holky a kluci až po pátou třídu. Celkem tedy deset skupin, kategorií. Ke každé skupině je třeba jeden dobrovolník. Celkem se tedy rozdá 30 sad medailí, když každá skupina soutěží ve třech disciplínách. K závodění je samozřejmě zajištěné občerstvení a po závodech následuje společný oběd jak pro soutěžící, tak pro jejich doprovod a rozhodčí. Kontakt: honzabil@seznam.cz.

 

20. 9. 2018 - Večerní běh (Dům dětí a mládeže Český Krumlov, pobočka Kaplice) - Večerní běh Kaplicí je atletický běžecký závod s dlouholetou tradicí pro všechny věkové kategorie účastníků bez rozdílu, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas a amatérsky či profesionálně si zasoutěžit. Současně jde i o veřejnou, společenskou a kulturní událost. V roce 2018 organizujeme již 51. ročník. Závodu se pravidelně zúčastňují všechny cílové skupiny z celého Jihočeského kraje. Kontakt: sportkaplice@ddmck.cz.

 

13. 10. 2018 - Krumlovský vodácký maraton (SK Vltava Český Krumlov z.s.) - Krumlovský vodácký maraton je mezinárodní sportovní akce, které se účastní závodníci z celého světa. Závod začíná na řece Vltavě hromadnými starty ve Vyšším Brodě (36km), Rožmberku nad Vltavou (26km) a v Kempu na Pískárně (11 km) - společný cíl pro všechny kategorie je v Českém Krumlově u pivovarské zahrady. Závod je určený pro 22 kategorií (jun., sen., vet., muži, ženy) a 6 kategorií dětských. V cílovém prostoru je zajištěn doprovodný program bez vstupného pro závodníky, jejich doprovodné týmy i pro příchozí diváky. Podrobné informace (fotky, videa, statistiky, výsledky etc.) jsou na www.krumlovskymaraton.com.