Anketa "Nejúspěšnější sportovec okresu Jindřichův Hradec

za rok 2019"

Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2019 okresu Jindřichův Hradec už zná ve všech kategoriích vítěze i konečné pořadí na dalších příčkách. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dne 16.1. 2020 v Kulturním a kongresovém centru Roháč v Třeboni.

Mezi dospělými jednotlivci se z titulu v anketě radovala  Pavla Schorná z Klubu biatlonu Starého Města pod Landštejnem, která se v uplynulém roce stala mistryní republiky ve sprintu, štafetách a v závodě s hromadným startem. V loňském roce vyhrála v republikovém žebříčku v kategorii ženy "A", na všech závodech získala celkem 15 zlatých medailí. Zároveň se pyšní i stříbrnou medailí z mistrovství Evropy v běhu do vrchu v kategorii jednotlivců a družstev.

Na druhém místě skončil triatlonista František Linduška z Triatlonového klubu Vajgar Jindřichův Hradec, který se v uplynulém roce stal mistrem republiky ve sprintu, akademickým šampionem Česka a devátým mužem Evropy. Na světovém poháru vybojoval 17. místo.

Třetí skončila mistryně světa v orientačním biatlonu Jana Benešová  z Klubu biatlonu Starého Města pod Landštejnem, která na Mistrovství ČR a na Akademickém Místrovství ČR získala bronzovou medaili.

V kategorii mládeže do 18 let se ocenění dočkalo deset nadějných sportovců bez určení pořadí.

Mezi sportovními kolektivy v anketě kralovaly třeboňské juniorské taekwondistky. Cenu převzaly Anežka Čurdová, Veronika Rožboudová, Andrea Máchová, Kateřina Ficková a Blanka Telaříková. Členky ITF v uplynulém roce vybojovaly šest titulů mistryň republiky v různých disciplínách a  na Mistrovství Evropy vybojovaly stříbrné medaile.

Druzí skončili dorostenci z Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem, nejlepší tým v republice, jehož členové kromě dalších úspěchů získali 8 titulů českých šampionů.

Třetí příčka patří mladším žákyním VK Vajgar Jindřichův Hradec, jež se staly mistryněmi republiky Českého poháru z 28 českých a moravských klubů.

Cenu fanoušků roku 2019 získala jachtařka Eva Kristýna Flosmanová z TJ Jiskra Třeboň.

Město Třeboň jako spolupořadatel galavečera sportu ocenilo čtyři osobnosti, které se zasloužily o rozvoj tělovýchovy a sportu v Třeboni Jedná se o zvláštní cenu města Třeboň, kterou obdrželi Josef Krška, Josef Fleischman, Václav Vochoska a Zbyněk Mácha.

Cenu Osobnost regionu od OS ČUS obdržel dlouholetý funkcionář Jan Hrubý.