"Atletické výzvy 2021"

Milevsko - Český atletický svaz ve spolupráci s atletickými oddíly a kluby připravil netradiční soutěž pro žactvo "Atletické výzvy 2021". Cílem Atletické výzvy pro mladé atlety a atletky je v době, kdy se pro tuto cílovou skupinu nemohou pořádat závody, přinést motivaci do tréninku a možnost poměřit se se svými kamarády a atletickými protivníky. Jak uvedly Milevské noviny na tuto výzvu reagovali milevští atleti ze Sokola, kteří pro zájemce připravili jednu "Atletickou výzvu" ve sportovním areálu v Milevsku a další pak v milevském parku Bažantnice a nové výzvy jsou připravené v Milevsku na Hajdě a také na Pytláku-Líšnický rybník. Atletické výzvy potrvají do 12. března 2021. 

 

912M2Y.jpgDo soutěží "Atletické výzvy" v milevském regionu se také rozhodli zapojit atleti chyšeckého oddílu, kteří si zkusí a změří jednotlivé disciplíny. Prvním chyšeckým atletem, který se do soutěží zapojil, byl dorostenec Michal Rottenberg, který v pondělí 22. února na milevském stadiónu absolvoval první disciplíny-slalom mezi stromy, běh kolem tribuny, ručkování  na workoutovém hřišti a běh kolem stadiónu. Tyto soutěžní disciplíny za přítomnosti Josefa Fuky a Martiny Chválové-maminka Alexandera, na milevském stadiónu již také zvládli Tomáš Hejhal a Alexander Kamenský, oba věkem přípravka. Ve slalomu kolem čtyř stromů, po dobu devadesáti sekund, se lépe vedlo Alexandrovi, který uběhl celkem čtyři okruhy a mladší Tomáš okruhy tři. V ručkování byl zase naopak lepší Tomáš jež vzdálenost na železných tyčích absolvoval za 12,2 sec., Alexander vzdálenost nepřeručkoval. Běh kolem tribuny uběhl Tomáš za 55,5 sec. a Alexander za 1:15,9 min.  V běhu kolem stadiónu dosáhl Tomáš času rovné čtyři minuty, když se několikrát zastavil, počkal na Alexandera, chvilku si popovídali, a pak zase běžel k cíli. Druhý Alexander byl v cíli za 4:07 min. 

 

Oba kluci rovněž absolvovali i druhou výzvu v milevském parku "Bažantnice"a k nim se přidal i dorostenec Michal Rottenberg. Za krásného, slunečného a teplého počasí všichni kluci nejprve absolvovali běh kolem kamenů, když museli třikrát oběhnout tři velké kameny a na každý si museli sáhnout. Začínalo se u nejplacatějšího kamene a Josef Fuka jim naměřil následující časy: Michal 18,8 sec., Alexander 26,5 sec. a Tomáš 27,5 sec. Na žulovém sympóziu si nejprve našli pařez tvaru kamenné postele a na něm po dobu třiceti sekund dělali dřepy s tímto výsledkem: Michal 40 dřepů, Tomáš 26 a Alexander 23 dřepů. Třetí disciplína byla "schody" v části u milevského kláštera. V této disciplíně museli být opatrní při výběhu, ale hlavně při seběhu schodů. Docílené časy byly následující: Michal 13 sec., Alexander 23,6 sec. a Tomáš 25,2 sec. Závěrečnou disciplínou v parku "Bažantnice" byl tzv. delší běh se startem u lávky k velkému stromu ve vzdálenosti asi třiceti metrů, kterého se museli dotknout a běžet zpět do cíle. Naměřené časy měly tyto hodnoty: Michal 25,3  sec., Tomáš 44,4 sec. a Alexander 46,4 sec. Výsledky zapsal Josef Fuka do výsledkové listiny. Byly nafocené i fotografie chlapců dokumentující start v této soutěži.

 

Do soutěží výzev na Hajdě a na Pytláku-Líšnický rybník se postupně budou zapojovat i další zájemci.