Známe sportovce roku 2016

Vimperk – Královnou sportovců Prachaticka se stala lyžařka klasička Barbora Havlíčková z Fischer Ski klubu Vimperk a po pravdě řečeno, asi by bylo velkým překvapením, kdyby se na nejvyšší stupínek postavil někdo jiný. Její suverenita v České republice je podložena ještě skvělými výsledky na Světové olympiádě mládeže v Norsku. A její kariéra strmě stoupá i letos. „Úžasný zážitek byl, postavit se na start světového šampionátu mezi dospělými,“ uvedla vimperská závodnice. 

Stejně suverénní je na domácích kolbištích i v Evropě karatistka Tsunami Prachatice Alice Anderlová v kategorii kadetek. Právem jí patří druhé místo. Stupně vítězů doplnila sportovní rybářka MO ČRS Husinec Kateřina Roblová. Své dlouhodobé postavení potvrdila titulem juniorské mistryně světa v pětiboji.

Kategorie družstev byla hodně vyrovnaná. Titul sportovního kolektivu však mohl získat pouze jeden a tím se stali hokejbalisté Highlanders Prachatice, třetí tým ze Světového poháru klubů. „Je to pro nás velká čest, zvítězit v tak silné konkurenci. Za tím, že jsme se mohli postavit vedle předchozích vítězů, je práce všech lidí v našem oddíle,“ uvedl Jan Turek z hokejbalového klubu. Druzí mezi družstvy skončili bikeři ČS Specialized MTB Junior Vimperk a třetí lyžaři Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.

Okresní sdružení České unie sportu ohodnotilo nej... trenéry a cvičitele, kteří dělají velký kus práce, ale většinou nejsou moc vidět.

Titul Zasloužilá trenérka získala za rok 2016 Marie Kotlíková, která dlouhá léta trénuje ve Vimperku mladé sportovní gymnastky a bez nadsázky jí prošly rukama stovky nadějí.

V kategorii Zasloužilá cvičitelka si cenu na rok 2016 převzala Marie Velková ze Sokola Vlachovo Březí.

Teprve loni se poprvé otevřela pomyslná síň sportovní slávy na Prachaticku. Tentokrát do ní byl za dlouhotrvajícího potlesku všech sportovců v sále uveden Karel Hudeček, zakladatel lyžařských sportovních tříd ve Vimperku. „Díky všem, kteří se za to v roce 1971 zasloužili. Jsem rád, že naši následovatelé odvádějí výbornou práci a přidali k tomu nadšení pro klasické lyžování i výborné výsledky na republikové i mezinárodní úrovni,“ vzdal hold lyžování Karel Hudeček.

Sportovec Prachaticka 2016:

Jednotlivci:
1. Barbora Havlíčková – klasické lyžování
2. Alice Anderlová – karate
3. Kateřina Roblová – rybolovná technika
4. Zdena Blašková – stolní tenis
5. Samuel Jirouš – klasické lyžování, horská kola
6. Michal Hanko – snowboardcross
7. Jiří Mánek – klasické lyžování
8. Andrea Klementová – klasické lyžování
9. David Zadák – horská kola
10. Ondřej Mánek – biatlon, klasické lyžování

Kolektivy:
1. HBC Highlanders Prachatice – hokejbal
2. ČS Specialized MTB Junior team Vimperk – horská kola 
3. Fischer ski klub Šumava Vimperk – klasické lyžování

Zasloužilý trenér / trenérka:
Marie Kotlíková (sportovní gymnastika – Šumavan Vimperk)

Zasloužilý cvičitel / cvičitelka:
Marie Velková (Sokol Vlachovo Březí)

Síň sportovní slávy:
Karel Hudeček (zakladatel lyžařských tříd ve Vimperku)

Fotogalerie a videa ZDE a ZDE