Sportovec roku

 

Akce „Vyhlášení sportovce roku“ je oceněním sportovních výkonů v jednotlivých kategoriích, poděkováním zástupcům spolků, sponzorům a představitelům měst a obcí za podporu ve sportu.

Smyslem akce je ocenění sportovních výkonů ve  vyhlašovaných kategoriích, ale také zveřejnění podpory  sportu ze strany samospráv okresu, ve formě poskytování sportovních zařízení či finanční podpory zejména mládežnickému sportu.    

Sport vytváří širší povědomí o obci, regionu a celé oblasti a vytváří tak jinou přitažlivost obce a regionu. Sport a jeho podpora je tak součástí procesu budování značky obce.  

Základním předpokladem pro budování této značky je kvalitní sportovní infrastruktura a její začátek ve Strategickém programu a koncepci rozvoje sportu. Mimo rozvoj sportovní infrastruktury investují obce do její údržby a tím vytváří významnou podporu sportu, ale také infrastrukturu, která má velmi blízko k cestovnímu ruchu a to jsou dva základní prvky marketingových aktivit obcí.

Při kvalitní infrastruktuře je možné dosahovat kvalitních výsledků v basketu, házené, atletice, hokeji, kuželkách, stolním tenisu, golfu, ....a dalších sportech.

Vlastní vyhlášení Sportovce roku je již jenom slavnostní příležitostí, kdy si ocenění sportovci sejmou pomyslnou rozinku z dortu upečeného z vlastního úsilí, vyčerpání, z  podpory od obcí, vlastních sportovních klubů a jiných partnerů.

Je to také příležitost pro rekapitulaci a informace poskytnutá veřejnosti o tom, jaké kvalitní výsledky kdo a kde dosáhl, kolik je v regionu mistrů republiky, jakých mezinárodních výsledků který reprezentant obce dosáhl a kde všude je značka obce prostřednictvím sportovních úspěchů zapsána.

Sportovní soutěže, zejména úspěchy jednotlivců i kolektivů jsou pro obce pohlazením a také jejich chloubou zejména při slavnostním vyhlášení nejlepšího sportovec roku.  

Proto patří poděkování všem  sportovcům ze všech aktivních  sportovních spolků okresu Prachatice nejenom za vlastní sportovní výsledky, ale také právě za jejich příspěvek k budování povědomí o regionu, obci o  klubu i za hranicemi kraje či republiky.