Rok 2017 je minulostí. Definitivní tečku za ním udělalo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Strakonicka 2017, kterou společně připravili OS ČUS Strakonice a nejčtenější periodikum okresu Týdeník Strakonicko.

 

Slavnost se uskutečnila v pátek 4. února v totálně narvaném Rytířském sálu strakonického hradu. Vzácným hostem byla olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

 

Fotogalerie vyhlášení Sportovce Strakonicka 2017

 

 

Sportovec roku v kategorii dospělých - TOP10 ČUS
Jakub Miklas (SK Otava Katovice) – fotbal
Jakub Myslivec (HC Strakonice) – lední hokej
Martin Mošovský (HBC Strakonice 1921) – házená
Alena Jeništová (BK Strakonice) – basketbal
Tomáš Havlík (KT Praha) – stolní tenis
Jakub Rataj (ASO DUKLA Prostějov) – paraski
Roman Častoral (Autoklub Otava Katovice) – rallycross
Jana Pichlíková (Sport Bike Strakonice) – cyklistika
Sára Veselková – snowboarding
Tomáš Mráz (TJ Slavoj Stožice) – metaná

 

Sportovec roku v kategorii dospělých - anketa Týdeníku Strakonicko
1. Martin Mošovský (HBC Strakonice 1921) – házená
2. Jana Pichlíková (Sport Bike Strakonice) – cyklistika
3. Tomáš Havlík (KT Praha) – stolní tenis

 

Kolektiv roku v kategorii dospělých - TOP3 ČUS
Muži HBC Strakonice 1921 – házená
Veteránky BK Strakonice – basketbal
Ženy TJ Fezko Strakonice – vodní pólo

 

Kolektiv roku v kategorii dospělých - anketa Týdeníku Strakonicko
1. Muži HBC Strakonice 1921 – házená

 

Talent do 18 let - TOP10 ČUS
Patrik Šebesta (HC Strakonice) – lední hokej
Ondřej Landsinger (HBC Strakonice 1921) – házená
Adam Mikeš (TK Strakonice) – tenis
Jakub Slapnička (TJ ČZ Strakonice Elektrostav) – stolní tenis
Jan Houška (SK Biatlon Strakonice) – biatlon
Jan Kvěch (AK Markéta Praha) – plochá dráha
Ema Šefránková (TJ ČZ Strakonice) – atletika
Eliška Vokatá (TJ Fezko Strakonice) – plavání
Petr Šmerda (TJ Fezko Strakonice) – vodní pólo
Martin Hoffman (ZKM Vodňany) – metaná

 

Talent do 18 let - anketa Týdeníku Strakonicko
1. Ondřej Landsinger (HBC Strakonice 1921) – házená
2. Jakub Slapnička (TJ ČZ Strakonice Elektrostav) – stolní tenis
3. Jan Houška (SK Biatlon Strakonice) – biatlon

 

Kolektiv roku v kategorii do 18 let - TOP3 ČUS
Starší dorostenci HC Strakonice – lední hokej
Minižákyně HBC Strakonice 1921 – házená
Minižákyně BK Strakonice – basketbal

 

Kolektiv roku v kategorii do 18 let - anketa Týdeníku Strakonicko
1. Minižákyně HBC Strakonice 1921 – házená

 

Síň slávy
Jindřich Dejmal (fotbal)

 

Akce roku
Setkání odboček odboru přátel SK Slavia Praha

 

Trenér roku
Juraj Michalka (plavání)

 

Osobnost roku
Jiří Baloušek (fotbal, cyklistika)

 

Sympaťák roku - čtenářská anketa Týdeníku Strakonicko
Josef Bártík (fotbal)

 

Handicapovaní sportovci
Marcela Štajnerová, Roman Šejna