4. ročník soutěže Tábor hraje kuželky v nové kuželně

Šampionům předchozích let se nedařilo, skončili bez medaile

 

 

V polovině října se uskutečnil v kuželně táborské Lokomotivy 4. ročník veřejně přístupné soutěže „Tábor hraje kuželky“, který se konal pod záštitou poslankyně Parlamentu Radky Maxové.

 

Turnaj pro neregistrované hráče uspořádali ve středu 17. října ČUS Tábor, Město Tábor, Jihočeský kraj, Asociace školních sportovních klubů a kuželkářský klub Lokomotiva Tábor.

 

Už v dopoledních hodinách bojovali v soutěži družstev i jednotlivců žáci a žákyně prvního a druhého stupně základních škol, od odpoledne až do večerních hodin si zasportovala široká veřejnost. Jednodenního turnaje se zúčastnilo 42 dívek a 35 chlapců základních škol rozdělených do deseti a šesti družstev.

 

Dopolední koulení si děti užily. Některé už měly s kuželkami první zkušenosti za sebou, ale pro většinu z nich to byla novinka. Zatímco v soutěži jednotlivců se chlapci i dívky seznamovali s ideální technickou, v týmové soutěži už dělali značné pokroky. Navíc všichni prokázali kolektivního ducha a značnou soutěživost. Proto nesmírně prožívali každý hod a po každém úspěšném hodu soutěžící bouřlivě buráceli. Nadšení a elán do hry byl takový, jako kdyby se hrálo o medaile na světovém šampionátu. „Koulení jsme si náramně užili. Nemohli jsme se samozřejmě dočkat, kdy dostaneme na závěr poháry a medaile. Dopoledne plné sportu, dobré nálady a pro některé spojené se získáním první medaile, se nám moc líbilo. Už teď se těšíme na příští ročník,“ pochvalovala si tělocvikářka Hana Hojdarová.

 

Ocenění pro nejlepší trio v každé kategorii předala poslankyně parlamentu Radka Maxová. První poháry a medaile děti nesundaly z krku ani cestou domů. Některé z nich si už plánovaly další návštěvu nově zrekonstruované kuželny táborské Lokomotivy. Možná se z nich i stanou posily zdejšího oddílu.     

 

Odpolední klání mělo jasné favority – v kategorii mužů trojnásobného vítěze Ivana Zámečníka a mezi ženami dvojnásobnou šampionku Blanku Heřmánkovou. Jenže historie se neopakovala, oba skončili v poli poražených, ani medaile na ně nezbyla.

 

„Dneska to bylo trápení. Všechny hody mi strašně chodily do žlábku. Asi jsem rozhozená z bowlingu,“ nedovedla si vysvětlit kolaps dvojnásobná vítězka, která se věnuje bowlingu.

 

Ani dosud neporažený Ivan Zámečník neměl svůj den. „Chyběl mi rozhoz, jsem už starší člověk. Každým hodem to už pak bylo lepší. Ale velkou ztrátu se mi už nepodařilo smazat,“ litoval trojnásobný šampión.

 

Přesto neodcházel domů s prázdnou. Byl totiž členem vítězného týmu Old Boys, které v soutěži družstev jasně dominovalo. Jeho spoluhráč Petr Hofbauer se stal vítězem soutěže jednotlivců a navíc dosáhnul i nejvyššího výsledku dne náhozem 233 bodů. „Na vítězství v soutěži jednotlivců jsem nepomýšlel. Spíš jsem měl za úkol pohlídat si prvenství v soutěži družstev. Nakonec se povedlo obojí,“ uvedl Petr Hofbauer, který startoval na turnaji poprvé.

 

Vítěznou premiéru zažila i Petra Machálková. Výkonem 163 bodů za sebou nechala daleko zkušenější soupeřky a přispěla tím i k celkovému prvenství v soutěži družstev.

 

„Velice mě to překvapilo a zároveň hodně potěšilo. Kuželky jsem hrála totiž poprvé, dřív jsem zkusila bowling. Ze začátku jsem se hledala, ale pak už to docela šlo. A ke konci mě už zase bolela ruka,“ popsala své pocity Petra Machálková.  

 

V kategorii dospělých se představilo pět ženských a čtrnáct mužských a smíšených tříčlenných týmů, v soutěži jednotlivců pak 22 žen a 39 mužů. Z kapacitních důvodů by víc už ani nešlo. Většina účastníků přislíbila svoji účast i za rok a věří, že předvedené výkony ještě výrazně vylepší.

 

 

Nejstarší účastník           Ivan Kučera                   71 let

Nejmladší účastník         Týnka Drbalová               9 let

Nejvyšší nához                Petr Hofbauer          233 bodů

 

 

 

FOTOGALERIE

 

 

VÝSLEDKY