Kuželkářský maraton zaznamenal úspěch

Účastníci kuželkářského maratonu během 25:36 hodin pokořili hranici tisíce her bez přerušení, když se hrálo nepřetržitě na všech čtyřech drahách táborské kuželny. 

 

Fotografie z akce je možné si prohlédnout ve fotogalerii, nebo v odkazech mediálních partnerů ČUS.

 

https://www.jcted.cz/tisic-her-zmaknuto-kuzelkarsky-maraton-stanovil-neoficialni-cesky-rekord

 

https://media.monitora.cz/pdf-preview/2380/69622743-b553fb45453105ef13c6

 

https://taborsky.denik.cz/ostatni_region/taborska-kuzelna-zila-vice-nez-dvacet-pet-hodin-vytouzeny-rekord-padl-20191006.html

 

https://www.kulturne.com/clanek/6138-vsichni-kouleli-v-kuse-den-a-kousek-kuzelkarsky-maraton-se-setkal-s-ohlasem

 

 

Neobvyklá sportovní akce přilákala z pátku 4. října na sobotu 5. října nejen příznivce kuželkářského sportu, ale i sportovní příznivce, kteří si vyzkoušeli koulet úplně poprvé.

 

Spolupořadatelem bylo město TáborKK Loko Tábor

 

Akci zahájili úderem deváté hodiny v pátek dopoledne prvními hody starosta města Tábora Štěpán Pavlík, místostarostka města Olga Bastlová, předseda okresní organizace ČUS Vladimír Hanzal a předseda KK Loko Tábor David Kášek. Ty pak postupně vystřídali žáci a žákyně základních škol, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru v doprovodu „mexické vlny“, zvonečků a řechtadel.

 

I když vůbec nešlo o rekordy v počtu shozených kuželek, přesto se našli soutěživí jedinci, kteří se chtěli svými výkony prezentovat na tabuli nejvyšších náhozů. Jedna hra obnášela 15 hodů do plných, každý zájemce se mohl přihlásit i vícekrát.

 

Pozvání od pořadatelů přijali i kuželkáři z okolí, z Trhových Svinů, Jindřichova Hradce nebo Chýnova. Nejvzdálenějším účastníkem byl Piotr Malinowski z polského Opole vzdáleného 450 kilometrů, který dorazil i se svou přítelkyní z Tábora. Akci podpořila i čtveřice Nepálců z Indické restaurace v Táboře, kteří své kuželkářské umění přenášeli přímým přenosem přes mobilní telefon až do rodné země. Navíc dokázali pro účastníky nočního a ranního koulení připravit i bohatý raut.

 

Nechyběli ani známé tváře táborských sportovců a funkcionářů. Došlo na rodinný souboj generací – fotbalisty Vladimíra a triatlonistky Niki Káškové, pak i hokejisty Petra a Antonína Trieba. „Projevilo se, že jsem nezahálel, ale tvrdě makal,“ okomentoval své premiérové vítězství otec Vladimír Kášek po dlouhé sérii proher vzájemných běžeckých duelů. Svoji šikovnost prokázali i fotbalisté FK MAS Táborsko v čele s kapitánem Jakubem Navrátilem a posilou z českobudějovického Dynama Mikulášem Jášou. Nesmírnou soutěživost předvedli funkcionáři Agentury Cyklistika Petr Balogh, Josef Krch a Markéta Poslušná, nebo trenér Michal Bednář a cyklokrosař Stanislav Bambula mladší. „Kuželky jsem hrál poprvé, ale po dnešku uvažuji o kuželkářské kariéře,“ prohlásil trenér táborských cyklokrosařů Michal Bednář, který se zlepšoval každým hodem.

 

Nechyběl ani kulturista Miroslav Pražma se svou rodinou, který skončil na osmém místě v anketě o nejúspěšnějšího sportovce okresu Tábor za rok 2018.

 

Výraznou posilou byli i táborští atleti. Rodina Kuželkova byla hodna svého jména, což prokázala nejen účastí během pátečního odpoledne, ale i brzkých ranních hodin. V kritickém času sobotního rána dorazili i rodiny atletických veteránů. Trojskokana Marka Volfa a oštěpaře Ctibora Cabadaje podpořili i rodinný příslušníci. Navíc oba svedli dramatický souboj o lídra nejvyššího náhozu v kategorii neregistrovaných mužů, když se nakonec z prvenství zaslouženě výkonem 95 kuželek radoval Ctibor Cabadaj a druhý Marek Volf zaostal za ním jen o tři body.       

    

Přítomni byli též ricochetista Alan Mačor, krasobruslařské mladé naděje z Kraso HC Tábor, s cyklistickou partou kamarádů přišel jednatel TZMT Tábor Jan Benda.

 

Zahanbit se nenechali ani táborští sportovní redaktoři Josef Janda, který celkem snadno zdolal kolegu Pavla Šáchu. „Ze začátku mi to vůbec nešlo. Ale pak jsem se postupně zlepšoval a byl Pepovi rovnocenným soupeřem. Příště už ho udělám,“ slíbil Pavel Šácha. Těsně před samotným závěrem kuželkářského maratonu si vyzkoušel dvě hry i českobudějovický sporťák Kamil Jáša.

Toho o chvíli později následoval cestou na služební cestu i senátor Jaroslav Větrovský …“Jsem nadšený z výborné atmosféry a jsem moc rád, že jsem našel alespoň chvilinku na aktivní účast“.

 

Místostaroska města Tábora Olga Bastlová se vedle úvodního zahájení, aktivně účastnila i v noci, kdy zašla cestou ze společenské povinnosti na Plese seniorů. Dostavila se nakonec i potřetí, při závěrečném hodnotícím posezení organizátorů v pravé poledne v sobotu.