Martin Šonka potřetí v řadě nejúspěšnějším sportovcem roku

Anketa Nejúspěšnější sportovec okresu Tábor má za sebou jubilejní 25. ročník. Zlatý hattrick oslavil Martin Šonka, akrobatický letec sérií Red Bull Air Race. Ten se stal současně i vítězem Sportovce čtvrtstoletí, kterého si mezi sebou zvolili vítězové předchozích ročníků ankety. 

 


Hvězdou sobotního galavečera v táborském hotelu Palcát se stal už potřetí v řadě Martin Šonka, vítěz sérií Red Bull Air Race, který nemohl být kvůli prvnímu závodu ve Spojených arabských emirátech přítomen. Ocenění proto za něj převzala partnerka Olga Soukupová, nejdříve za nejúspěšnějšího sportovce okresu Tábor za rok 2018, krátce poté i za nejlepšího sportovce čtvrtstoletí. 

 


Na stříbrném stupínku se umístila dálkařka Adéla Záhorová, která má za sebou skvělou sezonu. Na dráze i v hale vybojovala šest titulů mistryně republiky, pak i deváté místo na juniorském mistrovství světa a osobní rekord 651 centimetrů.

 

Bronz si odvezl cyklokrosař Jan Nesvadba, který obsadil na loňském mistrovství světa osmnácté místo, ve švýcarské sérii EKZ Tour skončil celkově třetí a na MČR vybojoval druhé místo. Navíc zvítězil v celkovém pořadí ČP.  

 

Premiérové vítězství v soutěži kolektivů oslavili táborští triatlonisté, kteří zvítězili na MČR týmů v aquatlonu, v terénním triatlonu a triatlonu. Zlato přidali i v triatlonové oddílové štafetě žactva, pak i stříbro v triatlonu oddílových štafet kategorie Elite. Prvenství si připsali i v Českém poháru týmů v triatlonu, aquatlonu a v terénním triatlonu.

 

Díky bronzovému umístění v atletické I. lize žen obsadily závodnice VS Tábor druhé místo, když se o úspěch výrazně zasloužily vesměs amatérské sportovkyně.

 

Mezi nejlepší kolektivy okresu se poprvé v pětadvacetileté historii prodrali táborští kuželkáři. Po devíti letech vybojovali postup do první ligy, kde se po podzimní části pohybují v polovině tabulky a jako černý kůň soutěže už dokázali zaskočit několik favoritů.

 

Na slavnostním ceremoniálu nechybělo ani tradiční ocenění v dalších anketách. Cenu týdeníku Táborsko převzal Trenér roku Ladislav Zrůst (basketbal Borotín), devatenáct Talentů roku a handicapovaný sportovec Martin Dvořák. Do síně slávy poté byla uvedena trojice zasloužilých pracovníků - Martina Cheníčková (tanec), Čestmír Kalaš (cyklistika) a Jaroslav Lavička (tenis). Sportovní cenu města Tábora získala Miroslava Deimová a Jiří Strážnický, který byl uveden do Síně slávy tělocvikářů.

 

Vrcholem sobotního galavečera bylo představení všech čtrnácti vítězů ankety v pětadvacetileté historii. Ti si mezi sebou zvolili nejlepšího sportovce čtvrtstoletí.

 

 

FOTOGALERIE I.

 

FOTOGALERIE II.

 

 

415ZWQ.jpg