Vyhlášen sportovec okresu za rok 2017

Sportovci 2017


 

Pilot Red Bull Air Race Martin Šonka obhájil loňské vítězství v 24. ročníku v anketě Sportovec roku okresu Tábor za rok 2017. Nejúspěšnějším kolektivem se po roční přestávce stali fotbalisté FC MAS Táborsko.

 

V hotelu Palcát v Táboře proběhlo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu. Hvězdou sobotního večera se stal letec Red Bull Air Race Martin Šonka. Zaplněný sál odměnil sympatického a skromného vicemistra světa série Red Bull Air Race a mistra republiky v letecké akrobacii kategorie Unlimited dlouhotrvajícím potleskem, jeho prvenství ocenili a uznali i ostatní sportovci. A naprosto zaslouženě. V průběhu večera pak rozdal spoustu autogramů, ale i zapózoval nespočetně před objektivy fotoaparátů nebo mobilů. Jeho podpis i „selfíčka“ jsou prostě v kurzu.

Na pomyslné stupně vítězů ho doprovodili táborští atleti – stříbrný Štěpán Svoboda a bronzová Adéla Záhorová. Trojnásobný stříbrný medailista mistrovství republiky ve skoku vysokém vylepšil osobní rekord na 207 cm, ale i loňské třetí místo v anketě. Jeho oddílová kolegyně nasbírala na domácích šampionátech v dálce a trojskoku dokonce šest cenných kovů a dvě patnáctá místa na juniorském ME.     

V soutěži kolektivů se po roční odmlce vrátili na trůn druholigoví fotbalisté FC MAS Táborsko, druzí skončili hokejisté HC Tábor a třetí triatlonisté E.ON Triathlon teamu Tábor.

Na slavnostním vyhlášení bylo tradičně odměněno i sedmnáct nadějných mladých sportovců v kategorii Talent roku, do síně slávy byli uvedeni zasloužilí tři tělovýchovní pracovníci. Sportovní cenu města Tábora, spojenou se vstupem do síně slávy tělocvikářů, získala bývalá výborná atletka, nyní tělocvikářka a ředitelka školy a předsedkyně Okresní rady Asociace školních sportovních klubů Alena Heršálková.

Cenu Týdeníku Táborsko trenér roku obdržel Radek Hajič, kouč fotbalistů soběslavského Spartaku a sportovní hvězdou táborského Deníku se stal klub amerického fotbalu Tábor Foxes. 

 

Sportovec roku 2017 – jednotlivci

10. místo - Adam Bočánek – softball

9. místo - Martin Hána - karate JKA

8. místo - Jakub Matušík - lední hokej

7. místo - Matyáš Fiala – cyklistika

6. místo - Lukáš Červenka – triatlon

5. místo - Jakub Navrátil – fotbal

4. místo - Jakub Ťoupalík – cyklistika

3. místo - Adéla Záhorová - atletika (dálka, trojskok)

2. místo - Štěpán Svoboda – atletika (skok vysoký)

1. místo - Martin Šonka - Red Bull Air Race, letecká akrobacie

 

 

Sportovec roku 2017 – kolektivy

3.místo - E.ON Triatlon team Tábor – triatlon

2.místo - HC Tábor muži – lední hokej            

1.místo - FC MAS Táborsko muži - fotbal

 

Talent roku – bez pořadí       

Nikola Korousová - triatlon

Pavel Švec – softball

Lucie Švejdová - karate

Marek Marvan - atletika

Michal Duben - lední hokej

Miroslav Vondruška – americký fotbal

Adéla Krejčová -  volejbal

Natálie Tichá - moderní gymnastika

Kamila Janů – cyklistika

Marie Slabá - sportovní gymnastika

Adam Zadražil – fotbal

Sofie Furtáková - krasobruslení

Žaneta Chudá – veslování 

Zuzana Uhlířová - bowling

Anna Hrdinová – cyklistika

Thea Petrů - kuželky

Denisa Križanová - synchronizované plavání

 

Síň slávy – zasloužilá osobnost ve sportu

 

František Anděl

Je oceněn za dlouholetý přínos ve fotbale. Obětavý funkcionář FC MAS Táborsko začínal na Soukeníku ve Spartaku Sezimovo Ústí. František Anděl byl u všech úspěšných let sezimoústeckého a později i táborského fotbalu. Asistoval u všech postupů až do druhé nejvyšší soutěže. Dlouholetý úspěšný předseda Sportovně technické komise Okresního fotbalového svazu.

 

Ludmila Jakubcová

Členka Sportovního klubu Viktoria Tábor Ludmila Jakubcová byla a stále je sportovkyní tělem i duší, nadšená jakýmkoliv pohybem. Svůj sportovní život zasvětila volejbalu a gymnastice. Ve speciální škole založila sportovní klub Fopik pro mentálně postižené. Dodnes se jim aktivně věnuje, organizuje a objíždí s nimi sportovní soutěže. Zároveň je trenérkou malých gymnastek ve Sportovním klubu Viktoria Tábor.

 

Vladimír Mikulec

Vladimír Mikulec je opravdovou žijící legendou táborského fotbalu. Dlouholetý a úspěšný fotbalový trenér. Podstatnou část své bohaté kariéry prožil s fotbalovým klubem VS Tábor, kterému napomohl k velkým úspěchům s dorosteneckými i dospělými mužstvy. Trénoval i další mužstva táborského okresu, stejně jako kluby za jeho hranicemi. Neuvěřitelná je jeho vitalita i v devadesáti letech.

 

Sportovní cena města Tábora

Kategorie - Síň slávy tělocvikářů Alena Heršálková

 

Jihočeské týdeníky - článek a fotografie z vyhlášení  

Táborský deník - článek a fotografie z vyhlášení

Kulturně.com